Підгодовування поросят

Оцініть матеріал
(2 голосів)

Як і коли підгодовувати поросят?

У Казанському університеті (США) тестували три різні методи для підгодовування поросят сухим кормом в боксі опоросу. У цьому експерименті для годування поросят були застосовані: довга годівниця з нержавіючої сталі і дві різних по величині круглих годівниці.

korm

До того ж при годуванні без ємності або за допомогою довгої годівниці більше корму витрачається даремно: поросята просто викидали його з годівниці. Після того, як вибрали найкращий варіант годівниці, його тестували, з якого моменту має сенс починати підгодовування поросят сухим престартером. Для цього спостерігали за поросятами від 54 свиноматок. Годування в різних групах проводилися починаючи з 7, 14 і 18 дня від народження поросят.

 

Найважливіші результати цього експерименту:

Вага поросят, яких підгодовували починаючи з 7 дня після народження, виявилася стабільно на 0,18 кг більше, ніж у поросят в обох інших групах. За допомогою регулярних перевірок гною вдалося встановити, які поросята добре засвоювали сухий корм. З групи поросят, яким давався додатковий сухий корм з 7 дня після народження 80% добре засвоювали його. У двох інших групах (з 14 дня і з 18 дня) тільки у 70% поросят цей корм добре засвоювався. Висновок: у зв'язку з явним кращим розвитком і звиканням поросят до додаткового сухого корму рекомендовано раннє підгодовування поросят у цей період. Слід також поспостерігати розвиток поросят в період дорощування, щоб прийняти правильне з економічної точки зору рішення про початок підгодовування.

джерело: www.agrotex.com.ua

 

Вгору