Вирощування і відгодівля поросят

nicepigПерші 2 тижні поросята харчуються виключно молоком свиноматки. За умов нормального харчування в перший місяць життя жива вага поросяти повинна збільшитися в 5 разів. Починаючи з 10-15-денного віку поросятам одного молока матері вже не вистачає, у зв'язку з цим окрім молока свиноматки поросятам необхідно давати додаткову підгодівлю. Дуже велике значення для продуктивного вирощування поросят має якомога раннє привчання їх до підгодівлі якраз в той час, коли вони ще харчуються виключно від свиноматки. У поросят дуже маленький шлунок, і тому їх слід годувати маленькими порціями, але дуже часто, як мінімум 8 разів на день.

 

Підгодівля поросят

Корма:

З якого дня

Вода кип'ячена охолоджена, мінеральні корма

3-го

Молоко коров'яче, підсмажене зерно

5-го

Кисіль вівсяний, каші

8-го

Бобове сіно, труха

10-го

Соковиті корма:

Морква

10-го

Буряк

20-го

Бульба

25-го

Зелена трава

12 - 15-го

 

nicepig2В маленькі коритця висипають сухі корми, які щодня оновлюють. Мінеральні добавки і воду теж тримають у спеціальних коритцях, але так, щоб свиноматка не могла їх дістатися. Для молочних поросят в якості мінеральних добавок найкраще підійдуть деревне вугілля, дерен (заготовлений з осені) і червона глина. Після того, як поросята звикнуть до води і мінеральних добавок, на тому ж місці встановлюють коритце з киселем, кашею, молоком. Усі корми повинні бути виключно свіжими, оскільки маленькі поросята надзвичайно сприйнятливі до різного роду захворювань шлунка.

Коли приходить час давати поросятам коренеплоди, їх спочатку необхідно подрібнювати на тертці, а трохи пізніше дрібно нарізати. Картоплю дають вареною та охолодженою в суміші з концентратами, а в перші дні – очищеною і ретельно розтертою.

Особливо люблять поросята картопляне пюре, змішане з молоком. Щоправда, варто врахувати, що цей корм досить швидко закисає, так що готувати його слід потроху і залишати в годівниці не довше ніж на 15 хвилин, після чого годівницю добре миють, а залишки віддають дорослій тварині.

 

джерело: www.agrovektor.com